• Головна
  • Інші країни цілують мій зад заради угоди: Трамп про мита
13:03, 9 квітня

Інші країни цілують мій зад заради угоди: Трамп про мита

Дональд Трамп назвав запроваджені США торговельні бар'єри "війною зі світом, яка не є війною" і висміяв країни, які прагнуть домовитися з ним про скасування мит: "Цілують мою дупу, щоб укласти угоду".

Іноземні країни "до смерті" прагнуть домовитися зі США після того, як ті запровадили мита на імпорт товарів із десятків держав, заявив Дональд Трамп під час президентської вечері Національного республіканського комітету Конгресу в ніч на середу, 9 квітня, за київським часом.

"Ці країни телефонують нам, цілують мій зад. Вони до смерті хочуть укласти угоду: будь ласка, будь ласка, сер, укладіть угоду, я зроблю все що завгодно, сер", - висміяв він поведінку представників інших держав.

Трамп не уточнив, кого саме мав на увазі.

Трамп назвав свою митну політику "світовою війною, яка не є війною"

При цьому президент США назвав запроваджені ним торговельні бар'єри "війною зі світом, яка не є війною", зазначає CNN.

"Я справді думаю, що це війна зі світом, яка зовсім не є війною, тому що вони всі йдуть сюди. Японія їде сюди, поки ми говоримо", - сказав Трамп.

Він також стверджує, що США "отримують майже два мільярди доларів на день" від мит, пише AFP.

Торговельна війна Трампа

За останній час США запровадили низку мит на імпорт. Для товарів із більшості країн світу запроваджене базове мито в 10 відсотків. При цьому для низки країн, які мають позитивне торговельне сальдо зі США запроваджені вищі ставки.

Так, тарифи для Європейського Союзу встановлені на рівні 20 відсотків. При цьому щодо Білорусі, Північної Кореї  та Росії мита не застосували.

Крім того, запроваджені окремі митні тарифи на низку категорій продукції. На імпорт всієї сталі та алюмінію - 25 відсотків, на імпорт автомобілів - також 25 відсотків. Аналогічні додаткові тарифи на автозапчастини почнуть діяти з 3 травня.

З Китаєм США вступили у торговельне протистояння. На товари з цієї країни спочатку були запроваджені тарифи на рівні 34 відсотків. Китай відповів дзеркальними митами на американську продукцію. Тоді США запровадили додаткові тарифи на китайські товари і тепер вони сягнули 104 відсотків.

Інформує dw.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...