
15:10, 26 березня
Що мають зробити всі порти Європи : суворі санкції ЄС проти Кремля набрали чинності
26 березня 2025 року Європейський Союз (ЄС) офіційно заборонив перевалку російського СПГ (скраплений природний газ), що перекриває ключові логістичні шляхи експорту енергоресурсів Кремля. Очікується, що це змусить Росію шукати нові ринки та логістичні рішення, що може призвести до додаткових витрат, скорочення постачань і падіння прибутків від газового експорту.
Відповідні санкції були введені в червні 2024 року, але відстрочені до 26 березня 2025 року за виконання контрактів, укладених до 25 червня 2024 року, про це пише Interfax. Відтепер заборона охоплює не лише перевалку російського СПГ, а й супутні послуги:
- технічну підтримку;
- брокерські послуги;
- фінансування та фінансову допомогу.
Водночас країни ЄС мають можливість дозволяти перевалку російського СПГ, якщо він призначений для їхніх власних енергетичних потреб. Європейський Союз послідовно посилює тиск на російську економіку, обмежуючи її ключові експортні сектори. У рамках 14-го пакета санкцій були введені такі заходи:
- заборона на перевантаження російського СПГ у портах для подальшого експорту до третіх країн;
- відмова від інвестицій у СПГ-проєкти "Арктик СПГ-2" та "Мурманськ СПГ";
- обмеження доступу російських суден до портів ЄС, якщо вони перевозять зброю, вкрадене українське зерно або товари для енергетичної інфраструктури;
- посилення експортного контролю над товарами подвійного призначення;
- розширення санкцій проти російських компаній та фізичних осіб.
Найбільший відомий контракт на перевалку російського СПГ був укладений між компанією "Ямал СПГ" (входить до "Новатек") та бельгійською Fluxys. Спеціально для цих потреб у 2019 році було створено резервуар на терміналі в бельгійському порту Зебрюгге об’ємом 180 тис. кубометрів, що дозволяв перевантажувати до 8 млн тонн СПГ на рік.
Тепер використання європейських терміналів для перевантаження російського СПГ з газовозів льодового класу на звичайні перевізники значно ускладниться. Це рішення може вплинути на російські плани щодо експорту СПГ, особливо в азіатські країни, оскільки для доставки на далекі відстані необхідні ефективні логістичні маршрути.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, Росія наростила імпорт верстатів із числовим програмним управлінням (ЧПУ) з Китаю, необхідних для виробництва зброї для війни в Україні. Розрахунки за обладнання країна-агресорка здійснює в китайських юанях через російський банк та його китайську філію.
Інформує obozrevatel.com
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:19
28 березня
live comments feed...