На своїх сотках дачники культивують практично всі. Але якщо запитати, вирощуються в домашніх умовах гриби, то мало хто відповість ствердно. І, тим не менш, їх розведення не тільки можливо, але і доцільно. Вони і відмінна добавка у вигляді різних страв до повсякденного столу, і вельми прибутковий бізнес. Це в першу чергу відноситься до печерицям, якщо врахувати їх ринкову вартість. Хоча їх чудовий смак дещо нівелюється «кусючою» ціною, попитом вони користуються, і чималим. Основа успіху – знання тонкощів технології вирощування цих грибів і грамотний підхід до справи. Існує кілька методик домашнього вирощування печериць. Різниця – лише в окремих деталях. Наприклад, у способі реалізації, обсязі виробництва. Кожен має право сам визначати, що саме йому потрібно – розведення печериць для власного споживання, або на продаж. Далі поговоримо про печериці, вирощування в домашніх умовах цих грибів. Знаючи кінцеву мету і орієнтуючись на свої можливості, потрібно вибрати найкращу методику, внести необхідні корективи в окремі види робіт не складе ніякої праці. Головне – зрозуміти всі нюанси технологічного процесу.
Способи вирощування печериць. По-перше, потрібно зрозуміти, що нічого особливо складного в цьому немає, по-друге, чи зможе він реалізувати якусь з перерахованих технологій з урахуванням власних можливостей і потреб. Необхідно створити сприятливі умови для вирощування печериць. Багато чого їм не потрібно: вологість – вище середнього значення (близько 70 – 80). Температура (С) – помірна, у межах 18±4. Хороший повітрообмін. А як організувати вентиляцію – природну або примусову, вирішується на місці. І практично ніякого догляду, на відміну від більшості садово-городніх або декоративних культур.
Вирощування на грядці також можливе. В даному випадку мається на увазі не тільки ділянка на ділянці, але і певна площа в теплиці, об'ємному підвалі, порожньому сараї, овочесховище і так далі. Все, що необхідно – якийсь сегмент території (горизонтальна основа), на який можна насипати приготовану суміш з ґрунту. Так як печерицям потрібна підвищена вологість, необхідно виключити поглинання води в грунт. Найпростіший спосіб – підрівняти його і накрити по всій площі майбутньої грядки плівкою (бажано товстоюї; вона міцніше). Посів міцелію. В ґрунті проробляються борозенки, які і завантажується посадковий матеріал, що представляє собою найтонші тіла – «грибні» нитки печериць (грифи).