Слово еміграція походить від латинського emigratio і означає переселення, чи виселення. Одним словом тут йдеться про добровільну, або вимушену зміну місця проживання тої, чи іншої особи, а можливо групи осіб і переселення з рідної батьківщини де народилися, та виросли у вибрану ними державу глобального суспільства. Такі поступки робляться з економічних, іноді політичних, а можливо і релігійних на то міркувань. Емігрувати-значить виїхати за межі своєї держави на роботу і проживання в другу країну, а порою навіть на інший материк. Дана процедура однозначно передбачає перетин кордону своєї країни. Поняття слова еміграція виникло давно – з відкриттям нового світу і встановлення нових держав. Таке переселення проходило в середні віки. Адже в той час Європа була в надзвичайно тяжких економічних умовах і жителі нашого континенту ринули в пошуки кращої долі до Америки. Реєстрація на візу подається любим законослухняним громадянином держави.

Як прадавні часи, так і в наше сьогодення проходили і проходять переселення людей в межах своєї держави, це називається народною міграцією. Любою людиною здійснюється задумана нею еміграція на тимчасове, або постійне, тобто довготривале проживання в тій, чи іншій країні. Доволі часто відповідно змінюється правовий статус особи. Даний еміграційний виїзд різниться від цільової, або туристичної поїздки, та закордонних робочих відряджень. Само собою що еміграція не завжди пов’язана, чи проводить натуралізацію, що веде до зміни громадянства, а також підданства. Еміграційні процеси можуть проводитися як на добровільній основі, так і вимушено. Але усі процедури по здійсненню виїзду зі своєї країни проводяться тією особою, чи групою осіб на добровільній основі. Нерідко, як правило при тоталітарних режимах тої, чи іншої держави проводиться насильницьке переселення небажаних громадян вищими державними органами-це називається депортацією. Термінова реєстрація проводиться в ліцензованих візових центрах.

Емігрантами називаються ті громадяни, що живуть за межами своєї батьківщини. Дане розуміння практично нічим не різниться від слова діаспора, але останнє має більш широке значення, бо відноситься не тільки до тих осіб які виїхали зі своєї країни, але й стосується тих, які по мірі різних обставин ніколи і нікуди не переселяючись опинилися в різних країнах при зміні державного кордону своєї етнічної вітчизни. Дане розуміння також стосується їхніх наступних поколінь, та перших емігрантів. Поняття слова діаспора завжди пов’язане з етнічним походженням тих, чи інших громадян, а еміграція має прямий правовий зв'язок з відповідною державою. Ось тому є діаспори недержавних народів, до яких можна віднести діаспори курдів, що проживають в Туреччині, Сирії, та Іраку, до еміграції вони не належать. Слово рееміграція означає зворотну еміграцію громадянина у державу започаткованого свого проживання. Термінова реєстрація на візу повинна забезпечуватися спеціалізованими візовими центрами.