Наприкінці серпня у Вишгородському районі Київської області було встановлено нові температурні рекорди. Зафіксовано найвищі показники в двох містах району — Чорнобилі та Вишгороді. Про це пишуть новини Вишгород, посилаючись на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.

27 серпня на Об’єднаній гідрометеорологічній станції було зафіксовано максимальну добову температуру для Вишгорода, яка становила +33,8°C. Цей показник перевищив попередній рекорд, встановлений у 2009 році, на 1,9°C (тоді температура складала +31,9°C).

Що стосується міста Чорнобиля, то там 27 серпня також зареєстрували новий рекорд максимальної добової температури. Метеорологічна станція зафіксувала +32,9°C, пише “Вишгород Онлайн”, що на 0,4°C перевищує попередній рекорд, встановлений у 2023 році, коли максимальна температура досягла +32,5°C.

Крім того, середня добова температура повітря у Чорнобилі також перевищила торішній рекорд. 27 серпня цей показник досяг +24,3°C, що на 0,3°C вище за попередню позначку у +24,0°C, зафіксовану у 2023 році.

На тлі аномально високих температур і відсутності опадів у Київській області оголошували надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Цей режим тривав із 27 по 29 серпня, і влада закликала громадян бути особливо обережними під час відпочинку на природі та уникати будь-яких дій, що можуть спричинити займання.

Загалом спека у 2024 році встановила новий світовий рекорд. Згідно зі звітом європейської програми Copernicus, період із червня 2023 по червень 2024 років увійшов в історію як найгарячіший за час спостережень. Проте вчені застерігають, що цей рік не лише встановив новий температурний рекорд, а й відсунув планету від важливого кліматичного орієнтира.

Річ у тім, що у 2015 році 196 країн уклали міжнародну угоду, спрямовану на стримування змін клімату. Цей документ закликав обмежити зростання температури значно нижче 2°C і докласти зусиль для утримання потепління на рівні 1,5°C порівняно з доіндустріальним періодом. Проте аналіз кліматологів свідчить про те, що людству не вдалося досягти цієї мети: кожен із 13 місяців протягом 2023-2024 років був на понад 1,5°C тепліший, ніж визначена межа.