Будь-який струменевий принтер за замовчуванням орієнтований на використання пігментного чорнила. Це не означає, що не можна використовувати водорозчинні – вони також підходять для друку. Іншими словами, працювати можна з різними фарбами, але багато користувачів віддають перевагу саме пігментним розхідникам з кількох причин, про які йтиметься нижче.
Переваги та мінуси
Основою такого виду чорнила є мікроскопічні кольорові частинки пігменту – твердої речовини, яка не розчиняється у воді. Мікрочастинки мають об'єм, але вони настільки малі (менше 0,1 мкм), що безперешкодно проходять по соплах друкувальної головки. При цьому пігмент лягає на носій саме в тих точках де необхідно, за рахунок чого забезпечує максимальну чіткість та деталізацію відбитків.
Інші переваги фарб:
- за рахунок водостійкості надрукований матеріал, навіть якщо він зроблений на звичайному офісному папері, не розпливається під впливом вологи;
- широкий спектр відтінків дозволяє одержувати повнокольорові, достовірні зображення;
- дрібні деталі та лінії відтворюються дуже точно;
- завдяки здатності пігменту поглинати ультрафіолет, зображення не вигоряють на сонці, їх не потрібно захищати склом або ламінувати;
- пігментні частинки міцно фіксуються на матовій шорсткій поверхні, буквально в'їдаючись у волокна;
- відбитки висихають відразу після виведення з принтера.
Фарби на пігментній основі – оптимальний вибір для друку документів, для яких важливою є детальність. Це можуть бути тексти, графіка, креслення, діаграми, схеми, карти тощо. Чорнила ідеально підходять для отримання фотографій на матових носіях, а також будь-яких зображень для зовнішнього та внутрішнього розміщення.
Щодо недоліків, то їх не так багато. Так, пігментне чорнило не годиться для плівок. На гладку поверхню вони лягають нерівномірно, не прикріплюються, довго сохнуть і згодом обсипаються. Не рекомендується використовувати такий вид фарб з глянцевим фотопапером, що не має мікропористої структури: кольори виходять приглушеними, блиску глянцю не видно.
Ще один вагомий мінус: пігментні фарби частіше забивають дюзи, аніж водорозчинні. Без наслідків принтер може простоювати недовго. Але якщо постійно стежити за соплами та періодично очищати їх системним драйвером чи рідиною для промивання, проблем не буде.
Особливості вибору
Кращі пігментні чорнила для друк - оригінальні. Вони виготовлені з урахуванням кожного нюансу моделі оргтехніки, аж до розміру та форми сопел. У такий розхідник доданий диспергатор, що запобігає утворенню суспензії. Частинки постійно перебувають у підвішеному стані і злипаються між собою.
Який би варіант ви не вибрали, слід пам'ятати, що з якісними пігментними фарбами струменевий принтер функціонуватиме довго та справно, демонструючи оптимальні результати друку.