У сучасній практиці нерухомість може бути пошкоджена або знищена під впливом різних факторів війни, але є два найбільш поширених - це руйнування, затоплення та термічний вплив (пожежа). Особливо це стосується квартир та приміщень, у багатоповерхівках та майнових комплексах. Спори щодо відшкодування такої шкоди не є рідкістю, тому існує певний алгоритм оцінки її наслідків та експертна оцінка завданих збитків.
Оцінка матеріальних збитків
Законодавством України закріплено право потерпілого вимагати відшкодування шкоди, завданої його майну. Компенсація виплачується незалежно від того, завдана шкода навмисно чи з необережності. Відшкодування збитків у судовому порядку можливе лише після документального підтвердження факту заподіяння збитків та визначення розміру збитків шляхом проведення оцінка збитків експертами.
Оцінка збитку дає право вимагати грошового відшкодування збитків, можливість подати позов до суду, уникнути заниження збитку, а також є ефективним інструментом для вирішення суперечок на вашу користь.
Оцінка матеріального збиткупри пошкодженні квартири та іншого нерухомого майна
Поряд із встановленням винуватців, які мають відшкодувати матеріальні збитки, необхідно визначити точний розмір компенсації, яка б покрила всі можливі витрати на ремонт та заміну пошкоджених речей.
Оцінка може знадобитися для врегулювання суперечок до судового розгляду та необхідна під час розгляду справи в суді. Винуватець потопу має розуміти, що у разі звернення до суду, в кінцевому підсумку, крім суми відшкодування збитків, йому доведеться сплатити всі судові витрати та послуги оцінювача.
Для захисту своєї позиції в суді потрібна зустрічна експертиза.Фотографуйте та знімайте результати затоплення. Телефонуйте в державну чи приватну екстрену службу – ЖЕК, Керуючі компанії, ОСББ тощодля оцінка завданих збитків.Складіть акт затоплення. Зверніться до відповідних органів про компенсацію.
Викличте незалежного оцінювача для визначення розміру та оцінка матеріальних збитків,потрібне також отримання експертного висновку, який має достатню юридичну вагу для підтвердження ваших вимог у суді.
Складання акта про пошкодження приміщеннята оцінка матеріального збитку
Акт та оцінка матеріальної шкодинеобхідно скласти навіть у тому випадку, якщо працівники житлово-експлуатаційної організації пропонують обмежитися оглядом приміщення, або винний не відмовляється відшкодувати збитки. Через деякий час ситуація може змінитися, і без акту ви не зможете щось довести чи подати до суду. Акт складається відразу після пошкодження житла, але слід мати на увазі, що всі наслідки можуть проявитися через кілька днів.
Форма акта допускається довільна, але обов'язково вказується така інформація:
- місце і час проведення;
- прізвища та посади присутніх,
- опис пошкодження житла та майна;
- ймовірні причини пошкодження.
Якщо через деякий час з'являються нові пошкодження, то виклик експлуатаційної компанії проводиться повторно зі складанням додаткового актата визначення кількісна оцінка шкоди.
При проведенні оцінка завданої шкоди експерт повинен враховувати всі фактори, які впливають на розмір збитку.Оцінка шкоди, завданих нерухомому майну внаслідок війни, проводиться нашими експертами з урахуванням необхідних вимог.