Лінкбілдинг – це процес побудови зовнішнього посилального профілю сайту, в процесі якого з’являються нові посилання зі сторонніх сайтів на просуваємий. Вхідні посилання в багатьох випадках є необхідністю для зростання позицій та трафіку. Вони показують пошуковим системам, що інші веб-сайти посилаючись на ваш вважають його достовірним та трастовим джерелом.

Якісні зовнішні посилання сприяють зростанню рейтингу сайту, покращують видимість сайту. Однак, самостійно зробити якісний лінкбілдинг без необхідних знань та навичок – це дуже важка задача, тож рекомендується довірити її профільним командам та агенціям, таким як EMBO Studio і іншим.

На сьогодні, існує багато різних методів створити зовнішні посилання за допомогою лінкбілдингу в даній статті ми розглянемо найактуальніші з них. Вони містять такі методи як: приманка посилань, обмін посиланнями, розміщення гостьових статей, крауд-маркетинг. В правильних та ефективних стратегіях, досвідчені SEO-спеціалісти використовують усі ці способи одночасно.

Приманка для посилань

Приманка посилань в лінкбілдингу — це процес створення контенту на вашому сайті, який є настільки цінним або цікавим, що інші веб-сайти захочуть посилатися на нього. Цього можна досягти шляхом написання інформативних статей, створення інфографік або розробки корисних інструментів чи ресурсів. Приманка посилань часто є ефективною, оскільки вона надає щось цінне для читача, що підвищує ймовірність того, що вони посилатимуться на це.

При правильному підході, за допомогою якісного контенту можна залучити на свій сайт сотні якісних зовнішніх посилань без оплати за них. Також, можна відслідковувати де ваш контент згадують без активного посилання, після чого звернутись з проханням встановити його.

Обмін посиланнями

Обмін посиланнями – це техніка, за допомогою якої два веб-сайти погоджуються посилатися один на одного, без оплати або з доплатою однієї із сторон. Це можна зробити вручну, звернувшись до інших веб-майстрів, або автоматично, використовуючи програмне забезпечення для обміну посиланнями.

Хоча обмін посиланнями може бути ефективним методом лінкбілдингу, важливо переконатися, що ви посилаєтеся лише на високоякісні веб-сайти, оскільки посилання на сайти низької якості можуть зашкодити вашому власному рейтингу в пошуковій системі.

Розміщення гостьових статей

Цей тип посилань вважається одним з самих популярних та основних при побудові зовнішнього посилального профілю. Схема проста: ви домовляєтесь з власником стороннього веб-сайту щодо розміщення статті з активним посиланням на ваш сайт. Умови можуть бути різними, більшість веб-майстрів запрошує певну оплату за розміщення такої статті, а деякі можуть погодитися зробити це безкоштовно при умові високої якості статті.

Шукати майданчики для розміщення можна самотужки, після чого писати кожному листи з пропозицією, але є і простіший метод – використати спеціальні біржі для розміщення гостьових статей. Одними з найпопулярніших в Україні вважаються: Collaborator.pro, PRPosting, PRNews та інші.

Крауд-маркетинг

Крауд-маркетинг це один з найдешевших методів лінкбилдингу, але при цьому він має високу ефективність при стабільному та массовому підході. Крауд-маркетологи під виглядом звичайного користувача заходять на форум та шукають підходящу тему, після чого залишають свій комментар в якому нативно рекламується ваш проект.

Це не виглядає як пряма реклама, тому у користувачів зазвичай буде певна довіра щодо написаного маркетологом. Рекомендується розміщувати щомісячно від 50-ти таких лінків для здобуття бажаного ефекту у вигляді зростання позицій сайту.