Зміна формату зустрічі на нижчий рівень : переговори щодо миру в Лондоні

Зміст

  • Причини зміни планів
  • Наслідки для України

Зустріч міністрів закордонних справ Великої Британії, США, Франції, Німеччини та України, запланована на 23 квітня в Лондоні, була відкладена. Про це повідомляє телеканал Sky News. Натомість відбудуться переговори між високопосадовцями з цих п’яти країн.

Про це розповідає KURAZH

Відомо, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга планує бути присутнім у Лондоні для проведення двосторонньої зустрічі зі своїм британським колегою Девідом Ламмі. Офіційні деталі поки що не оголошені.

Причини зміни планів

Зміна формату дипломатичних переговорів сталася на фоні посиленого тиску з боку президента США Дональда Трампа та його команди на Київ і Москву, щоб досягти припинення вогню. Як зазначає телеканал, держсекретар США Марко Рубіо вирішив не їхати на зустріч, про що повідомила його речниця Теммі Брюс.

«Ми з нетерпінням чекаємо почути від нього відповідь про те, чи досягли ми певного успіху в Лондоні чи ні», – зазначила Брюс.

Попередньо, Марко Рубіо підтвердив свій намір взяти участь у переговорах, відзначаючи, що «в Лондоні є потенціал». Однак скасування його поїздки пояснили «логістичними проблемами у його розкладі». Водночас Держдепартамент США підтвердив участь спеціального представника президента Трампа щодо України Кіта Келлога в лондонських перемовинах.

Наслідки для України

Минулого тижня, під час перемовин у Парижі з представниками України та європейськими союзниками, Рубіо зазначив, що президент Трамп втрачає терпіння щодо тривалих переговорів і може перенаправити свою увагу на інші пріоритети.

17 квітня в Парижі вже відбулися переговори щодо завершення війни росії в Україні, а наступний раунд був запланований на 23 квітня в Лондоні. Напередодні, 20 квітня, Трамп висловив сподівання, що Україна та росія укладуть угоду. Він також підкреслив, що після цього обидві країни можуть почати «робити великий бізнес зі США».

За даними The Wall Street Journal, Україна стикається з тиском з боку США, щоб надати відповідь на ряд ідей адміністрації Трампа щодо припинення війни, які включають можливість визнання анексії Криму росією та виключення Києва зі списку кандидатів на вступ до НАТО.

Інформує kurazh.org