Школярі, які з тих чи інших причин залишаються на окупованій території, знаходять шляхи, аби здобути українську освіту.
Про це повідомляє ТРИБУН.
Катерина Рашевська, юристка Регіонального центру прав людини, членкиня Міжвідомчої комісії з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права в Україні, розповіла, що попри всі загрози, понад 40 тисяч дітей з ТОТ продовжують навчатися в українських школах, а в 2024 році близько 12 тисяч випускників, які навчалися в окупації, вступили в заклади вищої освіти на вільній території України.
За словами пані Катерини, навчання в українських онлайн-школах становить загрозу як для дітей, так і для батьків на ТОТ.
“Часто діти мають окремий телефон для виходу на уроки, не вмикають камеру під час занять, вимушені відвідувати заняття після уроків у школах в окупації. Вочевидь, через відповідне навантаження та стрес якість отриманої освіти є неспівставною з тією, яка була до початку повномасштабного вторгнення”, – каже юристка.
Якщо хтось зафіксує відвідування дитиною української школи, щонайменше, що окупанти зроблять – змусять видалити всі українські підручники та інші навчальні матеріали. З дитиною проведуть “профілактичну бесіду”, а батькам будуть погрожувати позбавленням прав у зв’язку з тим, що вони допускають відвідування подібних занять.
Про ув’язнення та інші подібні покарання наразі українським правозахисникам невідомо, однак ніхто не виключає цей факт.
Детальніше про те, як відбувається навчання на окупованих територіях Луганської і Донецької областей, читайте за посиланням.
Інформує tribun.com.ua