Про це у телеефірі поінформував глава МОЗ України Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.
«Нам правоохоронні органи передали вже понад 2 тисячі справ, майже 1000 ми вже розглянули, щодо 188 осіб уже скасовано інвалідність», - заявив міністр.
За його словами, 388 фігурантів викликали до профільного науково-дослідного інституту для переогляду.
Окремо Ляшко закликав лікарів у експертних групах працювати виключно у правовому полі.
Міністр нагадав, що медико-соціальні експертні комісії з 1 січня 2025 року призупинять свою діяльність як окремі юридичні особи.
«Коли ми говоримо про глобальну реформу саме медико-соціальної експертизи, то ми забрали цю частинку медичну і вже реформували. Це перший крок глобальної реформи. Далі очікуємо ще реформи, які запровадить соціальна сторона, Мінекономіки і МОН, і тоді вже буде повністю закритий пул оцінки функціонування людини, виявлення потреб, які у неї є на втрату її функціональності і які держава може запропонувати компенсатори», - зазначив глава МОЗ.
Він підтвердив, що медична система готова до ліквідації МСЕК.
Ляшко додав, що був визначений перелік діагнозів, за якими інвалідність встановлюється пожиттєво і не буде потребувати приходити раз на рік-два на переогляди. «Це вже чітко визначено і постановами Кабміну, і нормативними актами МОЗ деталізовано по кожному з цих захворювань. Це питання знято і буде імплементовано у 2025 році, щоб один раз і назавжди з цим питанням завершити справу», - поінформував він.
Інформує ukrinform.ua