Через Армію+ рапорт на повернення на службу після СЗЧ можуть подати військові

У застосунку «Армія+» від сьогодні запрацював функціонал, який дозволить військовослужбовцю подати рапорт на поновлення на службі після самовільного залишення частини (СЗЧ).

Як передає Укрінформ, про це у телеетері повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

«Ми запускаємо таку можливість, оскільки прийнятий новий закон, згідно з яким, якщо військовослужбовець за власною ініціативою повертається на військову службу після самовільного залишення частини, то його дії декриміналізуються. Цей військовослужбовець не несе жодної відповідальності, згідно із законом, і має змогу швидко інтегруватися у військову службу. Ми зробили функціонал в Армія+ - це єдиний мобільний застосунок для наших військовослужбовців, вже маємо пів мільйона верифікованих військових у цьому застосунку - для того, щоб військовослужбовець міг ініціювати рапорт на повернення на службу після СЗЧ і зміг оперативно поновитися на службі, повернути собі соціальні гарантії, повернути собі заробітну плату і далі вже в такому статусі повернутися саме в ту військову частину, яку він хоче обрати, де він хоче служити», - сказала Черногоренко.

Вона також наголосила, що до військовослужбовця, який подав рапорт, жодні санкції не застосовуватимуться.

«Якщо людина повертається із СЗЧ вперше, до неї не застосовуються жодні санкції. Більше того, для людини гарантовано і швидко будуть проведені всі заходи реінтеграції, поновлення на службі, всі соціальні виплати і так далі. Тобто це дуже важливо для швидкого повернення на службу», - зазначила заступниця міністра.

Також вона поінформувала, що після подачі рапорту і його опрацювання військовий отримає повідомлення про прибуття до нової військової частини батальйону резерву.

«Протягом 24 годин військовий отримує повідомлення, що він має прибути до нової військової частини батальйону резерву, їх 17. Це саме ті місця, де швидко поновлять нашого військового на службі. Власне, це тимчасовий пункт, з якого він далі може перевестися в ту військову частину, яку вважає релевантною для себе, де він довіряє командиру, де він довіряє побратимам і може бути вмотивованим. Тобто 72 години на розгляд рапорту, 24 години - на прибуття до батальйону резерву і вже з резервної частини він знову ж таки через Армія+ подає рапорт на переведення до своєї цільової військової частини», - пояснила Черногоренко.

Як повідомлялося, у військових, які вперше самовільно залишили військову частину, є час до 1 січня 2025 року, щоб повернутися на службу без настання кримінальної відповідальності. Це передбачено законом, який 21 листопада ухвалила Верховна Рада.

Інформує ukrinform.ua